Menü

Türkan Şoray Eşiyle İlk Kez

GİZLİ evliliğinden tam 39 gün sonra konuşuyoruz Türkan Şoray’la… Gözleri ışıl ışıl mutlulukla parlıyor…

Önce tebrik ediyoruz, gülerek cevap veriyor: «Darısı başınıza».

Sonra damdan düşer gibi ilk bombamızı patlatıyoruz: «Bir bebek beklediğiniz söyleniyor?» Karşımızda ışıl ışıl gözleriyle, mutlu bir Türkan Şoray var.«Bebek beklesem istesem de gizleyemem. Resimler konuşur» diyor. Artık biz susuyoruz, o konuşmasına devam ediyor: «Biliyor musunuz, İstanbul basını bize kırıldı zannettim. Ankara’dan İstanbul’a gelirken hep acabalar içindeydim. Basını karşımıza almak ya da kaybetmek vardı. Dostlarımızı kaybetmek vardı. Onları karşımıza almak vardı. Bu da çok zor bir olaydı… Hep bunları düşündüm evliliğimizin ilk günlerinde…»

Yarılanan sigarasını atıyor bu kez bir başka sigara daha yakıyor:«Kimseye dargın ve kırgın değilim. Evlenmem gerekiyordu, evlendim… Bu bir başkası da olabilirdi ama Cihan oldu. Onunla önce ‘Seni Kalbime Gömdüm’de çalıştık, sonra ‘Mine’de… Güzel bir çalışmamız oldu. ‘Seni Seviyorum’da duygularımızı artık kimseden saklayamıyorduk… Cihan’la bu filmde çok zor şartlar içinde çalıştık. Hergün büyük bir sinir harbi içinde geçiyordu çalışmalarımız. Sette, sokakta, berberde hep aynı sorular, ‘Evlenecek misiniz?’, ‘Evlenmeyecek misiniz?’ Herkese dert anlatmak öyle zor ki. Adana Havaalanı’nda Cihan’ın sinirleri sarsıldı. Birbirimizle bile münakaşa eder olmuştuk» diyor. Ve sorularımıza devam ediyoruz.

– Sinema yaşantınıza devam edecek misiniz?

«Evet… Sinemayı yaşamımdan ayrı tutamıyorum. Benim yaşantımın her bölümünde sinema vardır. Film teklifleri geliyor inceliyorum.»– Yeni filminize ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz?

«Biraz daha var. Uzun bir süre dinlenmem gerek. Son olaylardan sonra sinirlerim alt üst olmuştu… Yeni yeni kendimi buluyorum.»

– Yeni filminizde erkek oyuncu kim olacak?

«Cihan Ünal… Bunu rahatlıkla yazabilirsiniz. Bundan sonra tüm filmlerimi eşimle çevireceğim…»

– Eşiniz mi böyle istiyor, yoksa başka bir nedeni mi var?

«Cihan’dan böyle bir karar çıkmadı. Ben istiyorum. Onunla daha rahat oynuyorum. Birlikte üç film yaptık. Üçünün de iş durumu iyi oldu.»– Ya Cihan Ünal… O da yalnız sizinle mi film çevirecek hep?»

«Bu konuyu onunla tam konuşmadık. İsterseniz bu soruyu bir de ona sorun…»

Ve 15 dakika sonra aynı soruyu sormak için Cihan Ünal’ın yanına gittiğimizde sanatçıya biri Ahu Tuğba, diğeri de Hülya Avşar ile olmak üzere iki film teklifi yapıldığını, ancak Cihan Ünal’ın henüz kesin bir karar vermediğini öğreniyoruz…

Aradan bir hafta geçer, Türkan Şoray’ın telefonu acı acı çalar. Arayan Rüçhan Adlı’nın bir yakınıdır ve telefonda titrek bir sesle Rüçhan Adlı’nın hastaneye kaldırıldığını söyler. Şoray, son süratle Haydarpaşa Göğüs Cerrahisi’ne giderek 22 yıllık ‘eskimeyen dostu’nu hasta yatağında ziyaret eder.Daha sonraki günlerde de Türkan Şoray, Adlı’yı sürekli telefonla arar.

Doktorların, «Korkacak bir şey yok. 2-3 gün sonra taburcu olur» sözleriyle yeni gelinin gözleri yeniden mutlulukla ışıldar…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-4-sayisi)

22.01.2021 00:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar