Menü

Türkan Şoray Yine Engin Çağlar’la Beraber

Türkan Şoray Yine Engin Çağlar'la BeraberGalatasaray’daki “Aşk Değirmeni” pavyonunda tavuk gıdaklamaları, kaz sesleri arasında bir filim çevriliyordu… Yüzü gözü karaya bulanmış, göğüslerini dışarı taşıran bluzu, etekleri lime lime yırtılmış Türkan Şoray, bir dans hocası ve asistanının yardımıyla, Münir Özkul’un çaldığı klarnete ayak uydurarak eteklerini savura savura dans ediyordu.. Filmin adı “Bana Derler Fosforlu” idi. Bir yıldan beri bir “Fosforlu” filmi çevirmeyi tasarlıyan yapımcı Muzaffer Arslan’m çekime başladığım duyan ilk “Fosforlu” filminin yapımcısı Murat Köseoğlu plato olarak kullanılan bu gazinoya iyi niyet elçisi Melih Üstüngör’ü yollamış, Arslan’ı bundan caydırmağa çalışıyordu.. Oysa prodüktörün dediğine göre çekilen filmle 1959 yılında Aydın Arakon’un yönettiği “Fosforlu Çevriye” filminin uzak yakın bir ilgisi yoktu. Küfürlü, argolu film çığırım açan o filmde Fosforlu rolünü Neriman Koksal oynamıştı. Şimdi Türkan Şoray, yepyeni bir “Fosforlu” olarak karşımıza çıkıyordu.

Türkan Şoray Yine Engin Çağlar'la BeraberOrtada şimdi bir muamma vardı. Filmin çekimine başlanalı altı gün olduğu Münir Özkul Önder Somer, Muhterem Nur, Aynur Aydan, Mine Soley, Renan Fosforoğlu, Reha Yurdakul gibi filmin öbür oyuncularıyla çalışmağa başlandığı halde jönprömiye hala belli olmamıştı. Hatta filmin rejisörü Ertem Göreç, kameramanı Memduh Yükman da bilmiyordu. “Fosforlu Çevriye” filminde Orhan Günşiray’ın canlandırdığı bu rolü öteden beri Yeşilçam’ın yeni jönlerinden Engin Çağlar’ın oynayacağı sanılıyordu. Bir yıllık sinema oyuncusu olan Çağlar, daha önce de Pesen Film’in çevirdiği “Kadın Değil Başbelası” ve “Günah Bendemi?” filmlerinde Türkan Şoray’la başrolü oynamıştı.. Şoray hangi jönle oynarsa, onunla bir aşk macerası geçirdiği ve yakında evlenecekleri yolunda söylentiler çıkarılan Yeşilçam piyasası bu kez hedef olarak Engin Çağlar’ı akmış ve iki gencin seviştiklerini, hatta evlenmek üzere olduğunu yaymağa başlamıştı..

Türkan Şoray Yine Engin Çağlar'la BeraberGerçek durumu öğrenmek için olayın kahramanlarım teker teker konuşturduk sette kan-ter içinde dans eden Şoray bu konuda şöyle dedi: “Engin Çağlar’la oynamamam için konulmuş her hangi bir yasak kararı yok ve olamaz. Söylentilere gelince, piyasada bu çeşit laflar her zaman dolaşır”, Engin Çağlar da bu konuda şöyle demiştir: “Türkan Şoray’la aramızda arkadaşlık, sınırlarını aşan hiç bir bağlantı olmamıştır. Günah Bende mi filminde birbirini çok seven iki insanı canlandırmıştık… Her planda birbirimize göz göze, sevgiyle bakmamız gerekiyordu. Kamera karşısındaki bu hissi davranışımız, herhalde bir takım kişileri tedirgin etmiş olacak ki, böyle söylentiler çıkarmışlar. Bana bir yakaran bildirilmedi. Şoray gibi çok sevilen, hepimizin bir numaralı oyuncu diye kabul ettiğimiz bir artistle beraber görünen erkek oyuncunun da şansı büyük oluyor. Büyük kitleye hitap edebiliyor.”

Türkan Şoray Yine Engin Çağlar'la BeraberRüçhan Adlı ise yazılan yalan yazılardar yakınmış, bütün bunlara rağmen iyi niyetini ortaya koyarak Engin Çağlar’ın oynamasına engel olmadığını, bugüne kadar hiçbir jöne yapılmamış bu davranışının devamlı olup olmıyaca se bundan sonra yazılacak yazıların ve söylentilerin tayin edeceğini bildirmiştir.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-650-sayisi)

01.09.2015 09:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 14:08

    Ahmet Güçlüce

    ben bu habere çok şaşırdım okuyunca hiç duyulmamış bi haber bu ya da ben duymamışım
  • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:26

    HASAN YÜNCÜ

    rüçhan adlı bayağı kıskanmış gibi :D