Menü

Türkan Şoray’ın Bayan Ellie’si

YEDİDEN yetmişe, şimdi herkes pazar akşamları ekran karşısına geçerek «Dallas» dizisini izliyor… JR.’ı, Sue Ellen’ı, Boby’i. Pamela’sı ve Bayan Ellie’i ile «Dallas» hepimizin yaşamına girdi. Artık sevilmeyen bir kişiden söz edilirken, «JR. gibi adam!..» deniliyor. Birbirleriyle çok iyi anlaşan bir çift ise şu tanımlamayla gösteriliyor, «Boby ile Pamela’ya benziyorlar…»

Türkan Şoray ile Nazan Şoray da milyonlarca televizyon izleyicisi gibi «Dallas» dizisinin bir bölümünü bile kaçırmadan izliyorlar. Onlar da annelerine bu dizinin kahramanlarından birisinin adıyla sesleniyorlar. Bugüne kadar herkes tarafından «Meloş» olarak tanınan Meliha Şoray’ın yeni adı, «Bayan Ellie»…Bakın bizim yerli «Bayan Ellie» neler anlatıyor:

«Kızlarımın her ikisi ile de övünüyorum. Onları mutlu görmek, beni de mutlu ediyor. Bana ‘Bayan Ellie’ diye sesleniyorlar. Ne yalan söyleyeyim, oldukça hoşuma gidiyor. ‘Meloş’tan sonra, şimdi de ‘Bayan Ellie’ adını aldım. Sevilmek güzel şey doğrusu…»

Anne Şoray mutlu, Nazan Şoray mutlu ve Türkan Şoray da mutlu.. Ancak bu sacayağının üzerine bir mutsuzluk gölgesi düşüyor. Nazar Şoray’ın sevgisi, Türkan Şoray’ın parası ve anne Şoray’ın kahkahası bu mutsuzluk gölgesini yok etmeye şimdilik yetmiyor. Yok edilemeyen mutsuzluğu Nazan Şoray anlatıyor:«Annem bir süre önce ameliyat oldu ve bir göğsü alındı. Bu olay hepimizi çok üzdü. Onun iyi olması için gereken her şeyi yapmaya hazırım…»

Şu anda gerçek şu: Şoray kardeşlerin canlarından çok sevdikleri anneleri «Meloş»un hastalığı, doktorların açıklamalarına göre «Göğüs kanseri»… Nazan Şoray şu günlerde hazırlık yapıyor. Önümüzdeki günlerde annesini alarak Amerika’ya gidecek ve orada tedavi ettirecek. Nazan Şoray’ın yanında Türkan Şoray da çok telaşlı… O da maddi konuda ne gerekirse yapacağını söylüyor.

Şimdilik Şoray üçlüsü, birbirini teselli ediyorlar. Ancak hiçbirisi de umutsuz, ya da mutsuz değil. Her şeyin ötesinde mutluluğun sihrine inandığını söyleyen «Bayan Ellie», ya da öteki adıyla «Meloş», bakın bu konuda neler anlatıyor:«Çok yakın bir gelecekte eski sağlığıma kavuşacağıma inanıyorum. Bu benim için problem değil zaten… Asıl güzel olan, kızlarımın mutlu olmasını görmek. İkisi de pırlanta gibidir. Bir annenin kızlarını mutlu görmesinden daha güzel ne vardır ki.. Benim en etkili ilacım, mutluluk olsa gerek…»

İşte Meliha Şoray’ın söyledikleri…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-29-sayisi)

26.01.2021 22:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar