Menü

Üç Perdelik Evlilik Oyunu

Hülya Koçyiğit yine büyük. Sinemada altın yılını yaşıyor. Gazino sahnelerinde sinemadan geçen yıldızların en başarılısı. İstediği herşeyi kazanıyor. Saygın bir aile kadını aynı zamanda ideal bir anne… Ve daha sayılabilecek birçok birbirinden güzel nitelik, övgü dolu sözler.Hepsi yılların tecrübeli sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit için… Ama gelin bir de bu övgülere sahip olan güzel yıldızın özel yaşamındaki halini görün. Sıkıntıdan sigarayı sanki içmiyor, yiyor… Eskiden ağzına koymadığı içkiyi şimdi akşam aperatiflerinden bile alıyor… Bir yandan sinemada öte yandan gazino sahnelerinde iddialı olabilmenin mücadelesini sürdürürken aile yaşamındaki mutsuzluklara karşı da muhteşem oyununu sürdürüyor. Yani mutsuzluk İçinde mutluluğu oynuyor güzel sanatçı.. Hep boyuna erişen kızı Gülşah’ın üzülmemesi, bunalıma düşmemesi için.Son zamanlarda kocasıyla arası sürekli gergin olan Koçyiğit’in çevresindeki ailevi dedikodular artık ayyuka çıkmış durumda. Bu dedikoduların odak noktası da kocası..

Yani hep Selim Soydan’da toplanıyor. Ve onun şans oyunlarına karşı aşırı tutkunluğundan kaynaklanan bu dedikodular Koçyiğit’in ailesine karşı sürekli İlgisiz kalmasına kadar uzayıp gidiyor. Hatta güzel yıldızın çok yakınında olan ve adeta ağlama duvarı yaptığı bir yakını içindeki sızıyı şöyle anlatıyor:-”Selim önceleri çok iyi damattı. Ama hep içinde Hülya’yı kendisiyle evlendirmek istemeyen annesine karşı çok hınç vardı. Nitekim Melek hanım felç olunca hiç umursamadı bile. Onu İlgilendiren sadece oyun kağıttan ve Hülya Koçyiğitin gazino programlan… Sonra Hülya kahrolmasında kim kahrolsun. Her yere tek başına yetişmeye çalışıyor. Bakalım nereye kadar sabredecek?”

Hülya Koçyiğit’in nereye kadar sabredeceği bizce söz konusu olamaz.Çünkü bu güne kadar her türlü yozlaşmanın varolduğu sinema ve gazino dünyasında namusuyla saygınlık kazanan birkaç yıldızdan biri olarak bu yaşından çok çektiği dertler yüzünden evliliğini yıkacak hali hiç olmaz. Ancak yıpranan sinirleri, sıkıntı giderici olarak kullandığı sigara ve alkole daha ne kadar dayanır işte orası meçhul? Bir tarafta her İşine karışan ama ailevi olarak şefkatini her geçen gün eksilten koca öte yanda yetişme çağında bir kız evlat. Aklında hep her an yitirme tehlikesi olan felçli anne… Ve sürekli kamuoyunda çirkin şekilde lanse olan kızkardeş. Şimdi sanatında altın yılı yaşamanın ödüllere sahip olmanın mutluluğunu tadamadığına inandınız mı Koçyiğit’in? Allah yardımcısı olsun…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-10-sayisi/)

18.01.2021 16:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar