Menü

Vakit Bulup Bastıramadı

Necla Nazır yorulmak bilmeyen bir sanatçı. Uzun süredir aralıksız “Şen Sazın Bülbülleri” ile sanatseverlerin karşısında ayakta durabildi. Bu arada uzak kaldığı sinema için kolları sıvayıp Yeşilçam’a ve video kulüplerine film çevirmeye başladı. Müzik dünyasında patlama olacak bir longplaye hazırlanmasıysa cabası…. Ama, bir gerçek var ki Necla Nazır’a artık günün yirmidört saati yetmiyor. Çalışmaları için uykularını feda etmek bir yana, sevdiği insanları ihmal etmenin verdiği üzüntü bir yana… Hele hele en büyük ideali olan şeyi gerçekleştirememek bir başka yana… Ne mi ideali?… Uzun bir süredir uğraş verdiği, yüzüp yüzüp sonuna geldiği olayı noktalayamaması.Ağladığı günlerin, kahkahalar attığı günlerin, düşüncelerinin bir kitapta yansımasıydı.

Sevdiği adama, sevdiği çiçeğe, kendi dünyasından başka dünyalara seslendiği şiirlerini küçücük yazılı kâğıtlardan kurtarıp, bir kitap olarak hayranlarına sunabilmesiydi…

Evet, Necla Nazır istemeyi bilen istediğini elde eden bir kişiliğe sahip olmasına karşın bir nefes kadar kendisine yakın olan bu olayını gerçekleştirememenin üzüntüsü içerisinde şimdi. Zamanını saniye saniye ayarlamasına rağmen kitabını bastıracak vakit bulamaması onu yıpratıyor. Oysa her şeyi hazır olan eserini biran önce gözler önüne sermek için can atıyor.Kitapeviyle anlaşmış, kitabın kapağı kararlaştırılmış, şiirler yazılmış, onaylar alınmış, iş bastırmaya kalmış… Daha doğrusu sanatçının vakit bulup da eserlerini teslim etmesine… Hani şu sıralar bir yolunu bulup da gerçekleştiremezse hiç gerçekleştiremeyeceğe benziyor.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-29-sayisi/)

21.02.2021 22:38

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar