Menü

Vasfi Uçaroğlu ve Kamuran Akkor’un Kızları Oldu

Vasfi Uçaroğlu havalarda uçuyor. Haklı. On beş yıl sonra baba olmanın heyecanını tekrar tattı. İlk kızı Mine bugün 15 yaşında.

Kamuran Akkor zor doğum yapmış. Doktorlar bir ara çocuğu sezeryanla almayı düşünmüşler, «Bir daha mı doğum yapmak, Allah göstermesin,» diyor.Biz Güzelbahçe Kliniğine gittiğimiz zaman Vasfi Uçaroğlu Kamuran Akkor’un baş ucuna oturmuş, kolonya ile alnını ovuyor, «Sen bir kere doğurdun, bizi de kapılarda dökuz doğurttun,» diye espri yapıyordu.

3 kilo 600 gram olarak doğan, 53 santim boyundaki Menekşe Uçaroğlu’ na kliniğin doktorları da «Aşk bir yalan, Adem’le Havva’dan kalan» şarkısından mülhem olarak Havva adını koymuşlar. Uçaroğlu, «Doktorları kıramadım. Menekşe’nin göbek adı da Havva oldu,» diyor.

Kamuran Akkor’un ablası Gönül Akkor, çocuğun doğduğunu öğrenir öğrenmez hemen Amerikan Pazarına koşmuş, trampet çalan bir maymun almış. Vasfi, «Yahu,» diyor, «Bu Gönül’ün de hiç başka işi yok galiba? Menekşe’nin bu oyuncakla oylaması için daha iki yıl beklemesi lazım. Mamafih fena da olmadı, boş zamanlarımızda biz oynarız!»Vasfi Uçaroğlu, «Menekşe büyüyünce ne olacak?» sorusuna şöyle cevap veriyor: «Annem beni Eskişehir’de sahnede doğurmuş. Babam tanınmış bir tiyatro oyuncusuydu. Kamuran da şarkıcı olduğuna göre, her halde benim iki numara da bizim gibi bir şeyler olur!»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-34-sayisi)

23.09.2020 00:09

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:01

    Nuri Arslantaş

    oyyy suratını yeriim