Menü

Vefa Stadı’nda Üzen Olay

Kendi kaderine terkedilmişliğin en açık örneğini Vefa Stadı’nda yaşamıştı Ödemişspor ve Süleymaniyeli futbolcular… Daha maçlar başlarken sağlığa gösterilen özensizliğin zararına değinmiştik ve bilmezlikten gelip bir de soru atmıştık ortaya: «Bu ilgisizlik batağının sorumluları kimlerdir?» diye…Ama süreç içinde değişen yalnızca Vefa Stadı’nın kumlandırılmış zeminiydi. Ve bir de kalecilerin arkasında geniş aralıklı bir kazak gibi örülmüş temiz ağlardı göze görünen. Sonuç ise 2-1’lik bir skorla biten bir 90 dakikaydı; Süleymaniye için sevinç dolu, Ödemişspor’a üzüntü yükleyen.

Düzensiz bir sağlık uygulaması vardı. Saha doktoru ilaçsız çantasını sedyesiz kulübede bekletedursun ve «Bölgeden ilaç sağlayamadım» diyerek özürüne bir çare araya dursun, sakatlanan futbolcu arkadaşının sırtında soyunma odasına gidiyor ve terkos suyu «Soğutucu» olarak ilkel bir uygulamaya araç oluyordu.Süleymaniye – Ödemişspor maçının bu «Kaderci» görüntüleri dışında son yılların en ilginç gollerinden birine de tanık oluyordu futbolseverler. «Ayılmalı bayılmalı» bir golün sahibi olmuştu Süleymaniyeli Erkal. Kornerden çektiği şut, filelerle kucaklaşırken takımını yeniden galibiyete yükselten genç futbolcu belki de hayatının en mutlu anını yaşıyor ve arkadaşlarına, «Gol değil mi?» diye sorup olumlu cevabı alınca kendinden geçerek bayılıyordu.

Böylece bir haftayı daha geride bırakan 3. Türkiye Ligi, yeni olaylara açık o uzun maratonunda daha ilginç anlatımlara da konu olacağını bir kez daha kanıtlıyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-30-sayisi)

20.01.2021 00:35

Kategoriler:   Spor

Yorumlar