Menü

Yalçın Gülhan Kadın Tüccarı Oldu

FİLM setinden içeri girdiğimizde Sevda Karaca tüm hiddetiyle bağırıyordu Yalçın Gülhan’a . «Beni sattın, kumara bastın. Nasıl yaptın bunu, nasıl?..»

Ve Sevda Karaca tüm şiddetiyle Yalçın Gülhan’a tokadı patlatırken yine haykırıyordu:

«Hayatımı mahvettin aşşağılık, mikrop…………»Tokadı yiyen Yalçın Gülhan’da en ufak bir kıpırdama bile yok. Yalçın Gülhan bu filmde bir kadın tüccarını, kelimenin tam anlamıyla Soğukoluk’taki bir randevuevi sahibini canlandırıyordu.

Gülhan, birden Sevda’nın omuzlarından tuttu ve tüm gücüyle onu geriye, adamlarına doğru itti ve, «Atın bunu, kapatın Melahat’ın evine. Sabah akşam çalışsın, orada para bassın bana para…» dedi.

Üç kişi Sevda’yı yerlerde sürükleye sürükleye götürürlerken. Sevda bir yandan ağlıyor, bir yandan da bağırıyor vargücüyle… Gitmemek, kötü yola düşmemek için direniyor.

Ve Sevda’yı döve döve, tekmeleyerek, sürükleyerek götürüyorlar. Ama feryatları duyuluyor hala: «Beni kötü yapamazsınız! Beni satamazsınız! Hayır… Hayır…»

Bu gidiş zaten kötü sonun ve acı dramın başlangıcı oluyordu.GERÇEK HAYAT HİKAYELERİ

İskenderun’un Soğukoluk mevkiinde yaşanmış gerçek iki hayat hikayesini filme almaya karar veren Yavuz Film Şirketi, bu kızlardan tip olarak Z…..’ye benzediği için Sevda Karaca’yı seçmişler, yıllardan beri Soğukoluk cehenneminden kurtulamamış Şevkiye adlı kadını da Suzan Avcı’nın canlandırmasına karar vermişler.

Yönetmenliğini Orhan Elmas’ın, görüntü yönetmenliğini Çetin Tunca’nın yaptığı filmde diğer oyuncular; Selami Şahin, Neriman Köksal, Emel Işık, Yılmaz Kurt, Kudret Karadağ, Necip Tekçe ve Yusuf Sezgin.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-21-sayisi)

06.10.2020 21:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar