Menü

Yalnız Gelin Sylvie Vartan

Sylvie Vartan, balayı dönüşü kışlasına giden kocasını uğurladığı gün son derece mahzundu. Fakat kendini çabuk topladı ve Cote d’Azur plajlarında hayranlarının arasındaki yerini alıverdi.TRENİN hareket saati gelmişti. Asker kıyafetindeki delikanlıyla, sarışın, kadın son bir defa kucaklaştılar. İkisinin de gözleri yaşarmıştı. Erkek trenin basamaklarına çevik bir hareketle sıçradıktan sonra genç kadına seslendi:

-«Sylvie, kendine iyi bak. Beni düşünme. Gider gitmez sana telefon edeceğim. Ben yokum diye sakın eve kapanıp oturma, gezip eğlenmeye bak.»

Sarışın kadının gözlerinden yaşlar boşanıyordu. Hıçkırıklar arasında:

-«Sen yanımda olmayınca benim için hiçbir şeyin kıymeti yok,» diye mırıldandı. Güneşi bile görmek istemiyorum. Hep evde oturacağım. Perdeleri bile açmamaya niyetliyim…»

Genç şarkıcı Johnny Hallyday’i Almanya’ya götüren tren biraz sonra gözden kaybolmuştu. Yakışıklı şarkıcının zarif eşi şarkıcı Sylvie Vartan da başı önünde, mahzun mahzun eve döndü. Fakat birkaç gün sonra genç kadını bikini mayosuyla Cote D’Azur plajlarında görenler şaşırdılar. Bir gün önceki mahzun asker karısı gitmiş, yerini neşeli, yazın tadını çıkarmaya kararIı hareketli bir genç kadın almıştı.Genç şarkıcı, sekreteri Carlos ve orkestrasının elemanlarından Philippe Mate ile beraber sabahtan akşama kadar plajda kalıp yazın tadını çıkarmaya baktı. Daha sonraki günlerde de Sylvie Vartan değişik kıyafetlerle Cote D’Azur’da eğlendi. Artık yeni bir gelin olduğunu tamamen unutmuşa benziyordu. Sylvie’nin hayranları onun Johnny’den ayrıldıktan sonra üzüntüden sinir krizleri geçireceğini zannetmişlerdi. Şimdi onun yeni bir gelinden ziyade şen bir dula yakışacak davranışları bazı muhafazakar çevrelerde tenkit ediliyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-28-sayisi)

29.12.2020 17:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:49

  Gizem Ersoy

  balayı dnüşü dağıtmıs kendini
  • Yayınlandı: 18 Kasım 2016 21:02

   Napcan Arıycan mı ?

   :) sen ne yapdın sanki ağıtmadın mı kosovalı ;)