Menü

Yaprak Özdemiroğlu Bunalımda

TÜRK sinemasının gencecik bir yıldızı Yaprak Özdemiroğlu… Hayatının en güzel dönemini yaşaması gerekirken o sinirli davranışlarla çevresindekilerin dikkatini çekiyor. Neden sinirli Yaprak? Oysa rahatlıkla soyunabilen, rahatça kamera karşısına çıkabilen biri… Ailede sanatçı bir babanın olması, kendisinin balerin olarak sahneye alışıklığı bu rahatlığı sağlamış ona. Ama bu gencecik insanın sinirleri bozuk…

Geçtiğimiz hafta eroin dedikodularının çıkışı ‘Yaprak’ın sinirlerini büsbütün altüst etti. Nasıl etmesin ki? Hiçbir ilgisi yokken onu da arananlar kervanına kattı dedikodular. Bu olay genç kızın bozuk sinirleri için tuz biber oldu. Önüne gelenle kavga etti, gazetecilere bağırdı, sette resmen olay çıkardı.

Yaprak’a yakın çevreler onun çocukluktan gelen bir psikolojik durum sebebi ile sinirli olduğunu söylüyorlar. Onlara göre geçimsiz bir anne-baba ortamında büyümesi, babasının hep yeni bir aşkla ilgilenmesi ve annesini terkedişi onu babadan intikam almaya itmiş. Ve daha çocuk denecek yaşta işte bu sebeple sinemaya başlamış. Sırf babasına inat olsun diye soyunmuş, adını yersiz dedikodulara sokmuş Ve kendi yapısına ters gelen bu davranışlar yüzünden de sinir sistemi yıpranmış. Biz bu gencecik sanatçının en kısa zamanda kendini toparlamasını ve daha iyi yerlere ulaşmasını diliyoruz.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-28-sayisi)

01.08.2019 13:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar