Menü

Yaprak’ı Üç Erkek Kapattı

Gençliğin yeni yıldızı Yaprak Özdemiroğlu sessiz sedasız zirveye adım adım tırmanıyor.

Rakiplerinin adından söz ettirmek için sansasyona gereksinme duyduğu bir ortamda peşisıra beş film çevirdiği halde iddasız görünmeyi sürdüren Yaprak Özdemiroğlu bu arada soyunmada en cüretkar yıldız sıfatını bırakarak kapandı. Şimdi ise herkes Yaprak Özdemiroğlu’nu kapatan üç erkeği konuşuyor..Dünyanın ilk dişisi Havva Ana dünyanın ilk erkeği Adem ayıbı gizlemek için yapraklarla örtünmüşler. Oysa günümüzdeki bazı dişiler şöhret uğruna, özgürlüğünü vurgulamak uğruna Havva Ana’nın örttüğü tek yaprağı bile üstlerinden atıyorlar. Ve Yaprak Özdemiroğlu’da böyle dişilerden biriydi daha düne kadar.

Kendi halinde bir balerin iken çektirdiği fotoğraflardan film yapımcılarının dikkatini çeken genç yıldız önce ailesine sonra da yaşadığıtopluma karşı bağlı olduğu zincirleri bu güne kadar aklı başında hiç bir film yıldızının cesaret edemediğini çıplak görüntüyü yansıtarak kırmıştı… Ama herşeyin bir bedeli vardır. Yaprak Özdemiroğlu’nun da soyunarak sahip olduğu ”özgür Kadın” simgesi sonradan ”Seks Sembolü”ne dönüştü.Herkes Yaprak’ı soymak için yarışıyor, filmciler senaryolara özellikle genç yıldızın çıplak görünebileceği tecavüz ve aşk sahnelerini koyduruyorlardı. Sonunda da Yaprak özdemiroğlu bir yandan özgürlüğün tadını çıkartırken, öte yandan beklenen seks bunalımına girdi. Ve çok kısa sürede yıldızını parlatan akıl hocaları bu kez Yaprak’a başka bir görüntü kazandırmaya başladılar. Tıpkı daha önce üvey anne adayı Müjde Ar’a çizilen sanat politikası gibi…Öncelikle basından kaçmaya başladı Yaprak Özdemiroğlu. Bir süre öncesine kadar anadan doğma pozlar vererek ”Kapak kızı” olan basından kaçmasındaki en etken sebep elbette çıplak poz vermemekti. Hatta bu yüzden son birkaç ayda çevirdiği dört video filminden ve de yeni çevirmeye başladığı beşincisinden kimselerin haberi olmadı. Son filminde bir mankenin hayatını oynayan Yaprak Özdemiroğlu’nu kapatan üç erkek kimlerdi?Öncelikle film piyasasındaki birçok ünlü yıldızın akıl hocası olan Ertem Eğilmez. Sonra halen Müjde Ar’la ciddi beraberliğini sürdüren babası Atilla Özdemiroğlu ve sonra da yine Müjde Ar’ın ve de ünlülerin modacısı olan Yıldırım Mayruk. Bu üç erkeğin yeni taktikleriyle basına özellikle magazin basınına karşı kapanan Yaprak Özdemiroğlu ne var ki filmlerinde aynı taktiği uygulayamadı. Eroinman oldu, evden kaçan kız oldu, saf bir aile kızı oldu ama yine sevişti, yine soyundu. Aylar sonra ilk kez basın objektifine ŞEY için poz veren yeni Yaprak’ı bakalım beğenecek misiniz?

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-36-sayisi/)

15.02.2021 13:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:27

  Koray Ilgaz

  yaprak özdemiroğlu şekerpare filminde kendini kanıtlamıştı.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:30

  Soner Kırıkmaz

  Şekerpare filmiyle hafızalarda yer edinen Yeşilçam oyuncusu Yaprak Özdemiroğlu nun son hali buradaki fotoğraflarını bir hayli aratıyor.
 • Yayınlandı: 17 Eylül 2019 03:31

  Burcu Olgaç

  Şu sıralar Yaprak Özdemiroğlu kendisinden 13 yaş küçük sevgilisi Kemal Öztürk ile Nişantaşı'nda görüntülenmiş.