Menü

Yaşar Şimdi Yaşadı

Önce tanışma… Sonra gözlerin konuşması… Ve kavgalı, sevgili iki yıldır devam eden aşk… Bu da Fenerbahçe’nin milli kalecisi Yaşar ile dansçı sevgilisi Funda’nın aşkı…

Çapkınlığın sonu olmayacağını anlayan Yaşar ne var ki, geçtiğimiz ay Funda’yı ailesinden isteyene kadar akla karayı seçti. Muntazam bir hayat ve mutlu bir yuvaya kavuşmak için Funda ile evlenmeye karar vermiş, iki sevgili aralarında anlaşmışlardı ama gelin görün ki,Yaşar’ın ailesi bu evliliğe bir türlü rıza göstermemişlerdi. Henüz Funda’yı tanımadan “Biz dansçı gelin istemeyiz” diyen mutaassıp ailesine dilinin döndüğü kadar gelin adayını anlatıyordu ama, bir türlü kabullendiremiyordu.

Sonunda sevgilisini kolundan tuttuğu gibi ailesinin karşısına çıkardı, tanıttı… İşte bu hoşbeşte de mutaassıp aile kendilerine katılmak üzere hazırlık yapan gelinlerini pek sevdi ve oğullarına evlenme iznini verdiler…Fenerbahçe’ye transfer olduğu zaman aldığı ücreti bir kata yatıran Yaşar, sevgilisi ile birlikte bir yandan bu katını döşerken, diğer taraftan nikah işlemlerine başladı ve Kadıköy Evlendirme Dairesi’ne giderek formları aldılar.

Artık evlenmeleri yolunda hiçbir engel kalmamıştı ve kaleci Yaşar ancak şimdi yaşamaya başlıyordu.“Bekarlık aslında sultanlık derler ama sonu yok… İnsan karşısına anlaşabileceği biri çıktımı nikah masasına oturmalı” diyen Yaşar’ın içi içine sığmıyor şu gönlerde.

Zira o da muntazam bir hayatın içinde kendisini bulacak ve daha uzun yıllar formasını giydiği takımına hizmet verecek… Bu konuda da en büyük yardımcısı, uğruna bekarlık defterini kapatmaya hazırlandığı Funda’sı.. Dansı bırakan ve evinin kadını olmaya hazırlanan Funda da şimdi hani hani çeyiz düzüyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-417-sayisi/)

28.02.2021 00:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar