Menü

Yaşlı Kadınlar Gibi Dili Çözüldü

İngilizce öğrenmek üzere altı aylığına Londra’ya giden Emel Sayın geçen hafta apar topar yurda döndü. Daha önceden söz verdiği bir ödül törenine çıkmayı ve de İstanbul’u çok özlediğini bahane ederek gelen Sayın, eski kayınpederi Fahrettin Aslan’ın hakkında söylediklerini duyunca da açtı ağzını yumdu gözünü bu kez…Son günlerde pek olay çıkmayan gazino sahneleri, çeşitli magazin yayınlarını günlük gazetelerin magazin sayfalarını süsleyen patron sanatçı söz, düellolarıyla renkliliğini sürdürüyor, özellikle Gazinocular Kralı olarak şöhret yapan Fahrettin Aslan’ın tecrübeli ve yüksek ücretli assolistler hakkında her geçen gün veryansın etmesi gazino dünyasında bugüne değin açılmayan çeneleri açtırıyor. Kısa süre önce Ajda Pekkan ve Nükhet Duru hakkında geçmişlerini anlatarak konuşan Fahrettin Aslan’ın sözleri öylesine yankı uyandırmıştı ki Duru sessiz kalmayı yeğlerken Pekkan 5 milyonluk hakaret davası açmıştı Aslan’a…Daha sonra araya giren ortak dostları Pekkan ile Aslan’ı barıştırarak 5 milyonluk davanın ortadan kalkmasını sağladılar…

Şimdi de Emel Sayın hakkında bir magazin dergisine konuşan Fahrettin Aslan bu kez eski gelininin sözlü hışmına uğradı.

Magazin dergisinin “Assolist olarak çıkardığınız ünlüler çok mu yetersiz?” sorusuna “Emel Sayın’ın bendeki sigorta kayıtlarına baktım, 44 yaşına gelmiş. Dinle babam dinle bitmiyor. Tükenmiş bunlar artık. Devlet büyükleriyle resim çektirmekle falan olmuyor ki bu iş.

Sanat başka şey.” diyerek cevap veren Gazinocular Kralı’nın sözleri Londra’dan dönen Emel Sayın’ın kulağına gidince sanatçı ilk kez açtı ağzını yumdu gözünü:Fahri beye artık duyulacak saygım kalmadı. Aramızda sadece gazino patronu-solist ilişkisi yoktu. Zamanında baba-kız bile olduk. İnsan hiç olmazsa bu bağların hukukunu sayarak konuşmaz. Bugüne kadar hakkımda bir sürü laf etti hiç sesimi çıkarmadım. Ondan sonra bir dost düğününde karşılaştık elimi tuttu, öptü sevgi gösterisi yaptı. Şimdi de kalkmış ne laflar ediyor. Dünya âlem biliyor benim 1945 doğumlu olduğumu. Ben yaşımdan utanan bir sanatçı değilim ki… Ne genç kız olduğumu iddia ediyorum ne de kırkını aşmış bir kadın görünümündeyim. Bu lafları sırf gazinosunda çalışmadığım için söylüyor. Sanırım yalnız ben değil diğer çalışmayı kabul etmeyen solistler için de konuşuyor. Bana kalırsa esas yaşlanan Fahri bey galiba. Çünkü yaşlı kadınlar gibi dili çözüldü artık. Ona solistleri hakkında konuşmak değil hak ettiği kral koltuğunda vakurla oturmak yaraşır.”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-25-sayisi/)

23.02.2021 06:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Mayıs 2017 18:04

    Songül haseki

    Fahrettin Aslanda amma sallamış Emel Sayın'a şaşırdım valla...
  • Yayınlandı: 24 Mayıs 2017 18:05

    Seyfi Küçükhasan

    Gazinocu kralı olunca ne oluyor sanki, herkese bir atar yapmış zamanında.