Menü

Yılmaz Duru Kaza Geçirdi

Yılmaz Duru Kaza GeçirdiYılmaz Duru bundan önce iki defa Antalya’ya gitmiş, ikisinde de rejisör olarak «Altın Portakal» kazanmış, uğrunu orada bulduğunu söylemişti. Bu defa aynı Yılmaz Duru filim çevirmek için gittiği Antalya’da kayalardan yuvarlanıp belini incitince ne söyledi bilmiyoruz ama, biz, «Antalya Yılmaz Duru’ya artık uğur getirmiyor,» diyeceğiz.

Geçenlerde Yılmaz Duru’nun Antalya’nın kuzeyinde, ta Toros Dağları’nın yamaçlarında bulunan setine gitmiştik. Dört gün önce filimde Nihat Ziyalan ile kavga ederken kayalardan yuvarlanmış belini incitmişti. Üç gün yatakta yattıktan sonra mecburen ahlaya, oflaya kalkmış, tekrar filmin çekimine başlamıştı. Belinde kalın bir yün kuşak sarılıydı. Bizi görünce, «Ooo maşallah,» dedi. «Bu dağlara sizi hangi rüzgar attı acaba?»

Çekime başlandı. Nihat Ziyalan, Zeynep Aksu yörük kıyafetleri içinde ormanda bir ağacın altında sevişiyorlardı. Köylü kıyafetleri giymişlerdi, ama tıpkı İstanbullular gibi öpüşüyorlardı.

Bu sırada rejisör Yılmaz Duru, kameranın vizöründen filimcilerin tabiriyle «çerçeveleme» yapıyordu. Biraz sonra kamerayı Rafet Şiriner’e bırakacak, bu defa kamera karşısında rol yapacaktı.

Yılmaz Duru Kaza GeçirdiBir ara dinlenmek için paydos yapıldı. Zeynep Aksu üzerindeki kalın elbiseler yüzünden terlediği için serinlemek maksadıyle bir ağacın altına oturmuştu. Yılmaz Duru ile Nihat Ziyalan da yanımızdaydılar. Oradan buradan konuştuktan sonra söz haziran ayında yapılacak Altıncı Antalya Filim Festivali’ne geldi. Yılmaz Duru üçüncü defa «Altın Portakal» almaya kararlıydı. «Şimdi çevirdiğim ‘Bin Yıllık Yol’ bu yılın en iddialı filmi olacak,» dedi. «Çok talibi var, ama «Altın Portakal» bu yıl da benim.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-50-sayisi)

10.08.2019 23:11

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:47

    Gizem Ersoy

    Yıllar sonra da olsa yine de geçmiş olsun Yılmaz abi
  • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 12:57

    SUZAN İLERi

    başlamadan bir kurban kesilseymiş keşke :D:D