Menü

Yüksel Uzel Sahnede İkinci Planda kaldı

İstanbul’da sonbaharla birlikte hareket kazanan büyük gazinoların ilk büyük olayı Bebek Park’ta Yüksel Uzel’le patladı. Ama ne alt kadrosuna aldığı çıplak yıldızlarla ne de kendinden yansıyan bir sanat olayıyla. Sadece Türk sazlarının arkasına yerleştirdiği orkestrada Başbakan damadı olarak bateri çalmayı sürdüren müzisyen Asım Ekren’i sahneye çıkarmakla gerçekleştirdi büyük sansasyonunu Uzel…Bazı reklamlar vardır amaçlanan hedeflere ulaşamadığı gibi sürpriz zararlara yol açar. Bir de bazı reklamlar vardır hiç tasarlanmadan detaylı planlanmadan yapıldığı halde büyük tepkiler alır. İşte Başbakan Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal’la yıldırım evliliği yaparak kamuoyunu aylardır ilgilendiren müzisyen Asım Ekren’in 15 yıllık orkestra arkadaşlarından ilk kez ayrılarak ve paranın cazibesine kapılarak Yüksel Uzel’ın orkestrasında baget sallaması bu iki reklam şeklini yaşattı İstanbul’un en renkli gazinosu Bebek Park’ta…Alt kadrosuna Güngör Bayrak, Oya Aydoğan, İpek Erdem gibi çıplaklığıyla sansasyon yaratan şöhretleri almasına rağmen esas ilgiyi Başbakan’ın damadı olan müzisyen Asım Ekren’i orkestrasına almasıyla topladı Yüksel Uzel. Ama bu ilginin olumlu yanları olduğu kadar olumsuz yanları da ünlü müzisyeni sahneye davet etmesiyle ortaya çıktı. Ve Yüksel Uzel Bebek Park Gazinosu’nun ışıl ışıl sahnesinde adeta yok oldu.

Kutlu Payaslı yönetimindeki büyük sazıyla programın ilk bölümünde gazinoyu dolduran sanatseverlere müzik ziyafeti çeken Yüksel Uzel ikinci bölümünde günün sevilen eserlerini okumak için sazlarına ilave olarak orkestrasını davet etti sahneye. Tıpkı hafif müzik şarkıcıları gibi bir takdim yaptı Uzel. Ve de assolist ağırlığıyla bağdaşmayan sunuşla ünlü müzisyen Asım Ekren’i davet etti sahneye. “Bravo” sesleri arasında alkışlarla gelen Asım Ekren belki de müzisyen olarak yaşamında ilk kez böylesine büyük bir tezahürat gördü. Ve bu alkışlar dolayısıyla sahnede şıklığıyla zerafetiyle son derece klas olan Yüksel Uzel’i bir kenarda unutan gazetecilerin fotoğraf çekme yarışına yol açtı. Asım Ekren’in çevresini saran fotoğrafçılar sanki etten bir duvar örmüşlerdi. Yüksel Uzel ise basın mensuplarını hem kırmamak ama biran önce de sahneyi boşaltmalarını isterken esprili sözlerini balkonda oturan Zeynep Ekren’e yolluyordu.Ne var ki gazeteciler ünlü müzisyenin sahnelere dönüşünü bir fotoroman halinde çektikleri için Yüksel Uzel’in programını uzun süre aksattılar.

Ve Uzel’de buruk tebessümlerle yine esprilerini sohbete dönüştürerek sadece üç dört şarkı okuyabildi. Konserinin ikinci bölümünde finalde ise assolistlerin geleneksel selamı orkestra şefiyle olurken ünlü bateriste gösterilen sevgi yüzünden Yüksel Uzel Asım Ekren’i yanına alarak veda etti müşterilere. Aslına bakarsanız Asım’da ağırbaşlılığı sempatisi ve mesleğine olan aşkıyla haketmişti bu hareketi ve alkışları.

Ama her şeye rağmen şimdi gazino dünyasında herkes bu olayı konuşuyor. Yüksel Üzel’in muhteşem gala gecesinde nasıl yok olduğunu…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-4-sayisi/)

07.11.2020 19:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar