Menü

Aliki Vuyuklaki Çok İddialı

Genç yıldız, vücut güzelliği konusunda hiçbir yerli meslektaşının kendisiyle boy ölçüşemeyeceğini söylüyor. İddiasını ispat için de, aşağıdaki fotoğrafta görülen pozu sık sık tekrarlıyor.

aliki vuyuklakiBasın toplantısı, sakin bir hava içinde başlamıştı. Gazeteciler, her yeni evlenen şöhrete sordukları sualleri bir bir Aliki Vuyuklaki’ye de soruyorlar, genç yıldız da hepsini teker teker cevaplandırıyordu. Fotoğrafçılar, güzel yıldızın enteresan bir pozunu yakalamak için bir kenara çekilmişler, tetikte bekliyorlardı. Fakat aslında hiçbiri durumdan memnun değildi. Güzel vücutlu Aliki, gazetecilerin karşısına kapalı bir bluz ve spor bir etekle çıkmıştı. Eh ne de olsa artık evli bir kadındı. Bir başkasının soyadını taşıyordu. Giyimine, dış görünüşüne daha fazla önem vermesi gerekirdi. Gazeteciler, Aliki’nin yüzüne karşı bir şey söylememişlerdi ama genç kadının evlendikten sonra şöhretinin gölgelendiğini, hatta yerini başkalarına bırakacağını da içlerinden geçiriyorlardı.

beni kimse tahtımdan indiremezToplantının sonuna doğru genç bir muhabirin ortaya attığı soru, o ana kadar süren sakin havayı bir anda değiştirmeye yetti.

Muhabir, Aliki’ye: «Duyduğuma göre, Zoi Laskari sizi tahtınızdan indirmiş, sizden bahsederken de ‘O artık evli barklı bir kadın. Her zaman kamera karşısında rahatça soyunup dökünemez. Zaten şöhretini de bu yoldan sağlamıştı’ diyormuş. Sizin bu sözlere vereceğiniz karşılığı okuyucular merak edeceklerdir.»

Genç muhabirin konuşması, Aliki’yi birden öfkelendirmişti. Tiz bir sesle bağırdı:

«Beni tahtımdan indirecek olan o artistin ismini ilk defa sizden duydum. Bizim sinemada bahsettiğiniz isimde bir şöhret yok. Evlendikten sonraki tutumuma gelince: Orası da sadece beni ilgilendirir. Yalnız, şu kadarını söyleyeyim: Kocam, hiçbir şekilde benim meslek hayatıma karışmayacak. Kamera karşısında dilediğim gibi kapanmak veya gene dilediğim gibi soyunmak, benim bileceğim bir iş olacak.»

Aliki Vuyuklaki’nin bu sözleri Yunan sinema çevrelerinde derin yankılar uyandırdı. Yıldızı sevenler, genç kadının haksızlığa uğradığını, onu çekemeyen filmcilerin hemen yerine bir başka artist bulmak hevesine kapıldıklarını belirttiler. Artistin düşmanları ise genç kadının veliaht prens (bugünkü Yunan Kıralı) ile arasında hiçbir hissi bağ olmadığı halde sırf şöhrete ulaşmak amacıyla bir zamanlar tehlikeli dedikodulara alet olduğunu, ama bundan sonra istismar edecek zemin bulamayacağına göre yıkılıp gideceğini söylüyorlar ve genç yıldızı yerden yere vuruyorlar.

aliki vuyuklakiAliki’ye sorarsanız o hayatındanmemnun ve istikbalden hiç korkusu yok. Balayını Rodos Adası’nda geçirirken fotoğrafçılara cömertçe pozlar vererek, ortalıkta dolaşan söylentileri yalanlamak istedi. Zoi Laskari’nin «Aliki’nin yerini aldım» demesine de çok içerlediğini gizlemiyor.

Şimdilik, gün geçtikçe sayıları artan rakiplerine karşı Aliki de cömertçe soyunarak tedbir almaya bakıyor. Yıldızın eşinin bu garip tedbir alma usulünü beğenip beğenmediğini bilmiyoruz ama, hayranları durumdan memnunlar. Aliki’ nin yarı çıplak fotoğrafları elden ele dolaşıyor. Tabii bu durum karşısında, filmciler de Aliki’ye sık sık soyunmasına imkan bırakacak roller seçiyorlar.

aliki vuyuklakiYunan sinemasının cinsi cazibe kraliçesi sayılan Aliki, artık gazetecilere de «Beni kimse tahtımdan indiremez» sözlerini tekrarlamaktan bıktı. Rakiplerinin çoğalmasına üzülecek yerde bilakis sevindiğini söyleyen yıldız, «Böylece benim kıymetim şimdi sinema çevrelerinde daha iyi anlaşılacak,» diyor.

Balayını Rodos Adası’nda geçiren Aliki Vuyuklaki, adada peşini bırakmayan fotoğrafçılara kızmak şöyle dursun, genç yıldız, onları sanki resim çekmeye teşvik etti denilebilir. Aliki Vuyuklaki, bu davranışıyla, evlendikten sonra mesleğini bırakmaya niyetli olmadığını göstermek istiyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-12-sayisi)

31.08.2015 15:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:46

  Ayşe Bilgiç

  müthiş bi güzellikmiş ya
 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:04

  FATMA ONUR

  güzel ama egosuda varmış :D
 • Yayınlandı: 8 Nisan 2016 07:32

  tuuba

  rahmetli cook güzeldi yunanistanın filiz akın ı