Menü

Yusuf Sezgin Selma Güneri Aşkı

Selma Güneri ile Yusuf Sezgin, 29 ağustos 1966 günü gürültülü, patırtılı, dedikodulu bir evlilik yapmışlardı. O günlerde hemen herkes şöyle konuşuyordu: «Evlilikleri fazla uzun sürmez. Bakın göreceksiniz, cicim ayları geçer geçmez hemen ayrılacaklar.»

Dedikoducular bu görüşlerine kuvvet kazandırmak için de anne Güneri’nin Yusuf’a karşı olan kinini, hıncını ileri sürüyorlar, «Göreceksiniz, Neriman Güneri ne yapar eder, Selma’yı Yusuf’tan ayırır,» diyorlardı.

Yusuf Sezgin Selma Güneri AşkıBugün, bu evliliğin üzerinden iki yıldan fazla bir zaman geçti. Selma ile Yusuf ayrılmak şöyle dursun, o kadar mutlular ki… Yusuf iyi bir koca, vefalı bir damat olduğunu bilhassa Selma sahneye çıktıktan sonra fazlasıyle ispat etti. Gazino kulislerinde olsun, setlerde olsun, plak çalışmalarında olsun Selma Güneri’yi bir dakika bile yalnız bırakmıyor, âdeta karısını bir gölge gibi takip ediyor.

Geçenlerde Selma ile Yusuf’un röportajını yapmak için çalıştığı gazinoya gitmiştik. Henüz gelmemişlerdi. Biraz sonra yanında Neriman Güneri olduğu halde kapıda Selma gözüktü. Yusuf’u sorduk. «Otomobili park ediyor, gelecek,» dedi. Aradan iki dakika ya geçti, ya geçmedi Yusuf da çıkageldi. Elinde ufak bir valiz vardı. Selma’nın sahne elbiselerini, ayakkabılarını taşıyordu. Valize baktığımızı görünce, «Koca olmak kolay değil,» diye gülerek konuştu. «Selma’yla bir dakika meşgul olmasam ya elbiselerini, ya da ayakkabılarını almadan yola çıkar.»

Bir an durdu, düşündü, sonra devam etti: «Ama birtakım kinseler bu davranışım yüzünden neler neler diyorlar: ‘Sinemayı, işi gücü bıraktı, Selma’nın menecerliğini yapıyor,’ gibi. Gülüp geçiyorum bu sözlere tabii. Karımın işlerine bakmak, ona yardımcı olmak, başkaları tarafından istismar edilmesini önlemek hakkım değil mi?»

Selma, «Sinirlenme Yusuf Allahaşkına» diye söze girdi. «Bırak onun bunun ne dediğini. Bak sahneye çıkacağım. Şu saçlarımı düzeltiver!… Ayakkabılarım da kirlenmiş. Boyatmamışsın!»

Gazinodan sonra hep beraber «Kezban» ın setine geldik. Karı – Koca aynı filimde oynuyorlardı. Yusuf sette karısına gene yardımcı oldu. Elbiselerini giymesine yardım etti, saçını düzeltti, prova yaptırdı, senaryo çalıştırdı, kısacası Selma’nın her işi ile inceden inceye uğraştı. Anne Güneri burada da yanlarındaydı. Kaynana ile damat arasında buzlar çözülmüştü. Her şey Selma içindi artık…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-40-sayisi)

25.06.2020 21:44

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 15:46

  Anıl Dündar

  selma güneri çok iyi ya
 • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 15:40

  SERDAR KANIT

  iki usta oyuncu birbirini bulmuş valla :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 10:22

  HALİT KUMRU

  o zamanları hatırladım şimdi adam harbiden kul köleydi ya :D