Menü

Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın Sırrı

ZEKİ Alasya, kameranın ardına geçmiş 24 yıllık arkadaşı ve iş ortağı Metin Akpınar’a rolünü tarif ediyordu.

«Metin biraz daha öne gel… Sonra Filiz’e gülümse…»Metin Akpınar: «Oldu ortak… Dediğin gibi olsun… Şöyle iki adım öne geldik miydi, bir de Filiz’e güldük müydü, bu iş de olur, biter» diyordu…

Özer Film hesabına çekilen yönetmenliğini Zeki Alasya’nın yaptığı ve bugünlerde gösterime giren «Davetsiz Misafir» adlı filmin setinde bol bol şamata, gırgır vardı… Ve bir de bu bol gırgırlı filmin Zeki Alasya ile Metin Akpınar’dan başka Filiz Ersürer, Neriman Köksal, Belkıs Dittiğil ve Sevda Feraağ’dan oluşan oyuncu kadrosu vardı.

Tam 24 yıldan beri ikili olarak tiyatroda, sinemada, reklamlarda, televizyonda, ticaret hayatında başarıdan başarıya koşan ve günün 24 saatini çok kez birlikte geçiren Zeki Alasya – Metin Akpınar ikilisinden, önce sözü Metin Akpınar aldı:

«Ortaklığımızın sırrı bu filmlerde gizli… Ben nedense pek sinemayı sevememiştim. Bana sinemayı sevdiren de Zeki oldu. Onun yönetmenlik yaptığı fiimlerde daha rahat oynuyorum. Çalışma saatlerini bile benim uyanma saatlerime uygun olarak ayarlıyor… Böyle ortağa can kurban.»Zeki Alasya da aynı konuda şunları söylüyordu:

«Metin geceleri hep geç yatar, hep geç kalkar… İşte burada bana bir görev düşer… O sabah uyurken ben de işleri düzenler, yoluna koyarım. Metin önceleri sinemaya değişik nedenlerden pek ısınamamıştı. Şimdi birlikte sanki film çekmiyoruz da özel yaşantımızdan kesintiler sunuyoruz…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-6-sayisi)

05.10.2020 18:13

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar