Menü

Zenci Şarkıcı Celia Evlendi

«BEN, hissettiğim gibi, içimden geldiği gibi şarkı söylerim…»

Bu sözler, esmer tenli genç Fransız şantözü Celia’ya ait. Büyük bir müzik kültürüne sahip olmadığını gizlemiyor Celia. Ve önce derin his gücüne, sonra da sesine güveniyor.Yirmi yaşındaki genç şöhretin son zamanlarda hararetli bir çalışmaya koyulduğunu gören dostları, ondaki bu değişikliğe hayret etmişler ve tabii sebebini öğrenmeye kalkışmışlardı. Celia, her zamanki açık kalpliliği ile «Ben bir müzikal piyeste hem söyleyebilecek, hem de oynayabilecek kıvama gelmek İstiyorum,» dedi, «Hangi müzikal?» diye sordular. «Hani şu

Charles Aznavour’un Brigitte Bardot için yazmayı ve bestelemeyi tasarladığı» cevabını verdi.

Aslında kimseyle de anlaşmamıştı. Charles Aznavour’un bir zamanlar gerçekleştirmeyi düşündüğü bu teşebbüse girişip girişmediği bile henüz meçhuldu.Ama hevesli olan biri vardı: Celia… Müzikal bir piyeste, hem de Brigitte Bardot’nun yanı sıra oynamaya can atıyordu.

Asıl adı Sandra Hubert olan şantöz, geçenlerde bir reji asistanı ile evlendi. Şimdi soyadı Lacombu. Martinik adasında doğduğu halde «Kadınlarına esir hayatı yaşatan memleketimin erkeklerinden birine nasip olmadığıma çok memnunum,» diyor.

Felsefe tahsil etmiş Celia. Sesi, zencilere has olan havayı aksettiriyor. Fakat genç şarkıcı hiçbir şöhreti taklit etmeye yeltenmiyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-24-sayisi)

30.12.2020 23:49

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar