Menü

Zerrin Özer Çekoslovakya Yolcusu

TÜRK Hafif Müziği’nin sevilen seslerinden biri olan Zerrin Özer, bu yıl leyleği havada gördü. İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin ve Adana’daki sahne çalışmaları ve ardından Almanya’da 10 gün süren konserler sanatçıyı bir hayli yordu.

Yaz aylarının bu sıcak günlerinden biraz olsun faydalanmak için bir haftalığına Antalya’ya tatile giden sanatçı, döndükten sonra iki teklifle birden karşılaştı. İkisi de sanatı ve geleceği açısından önemli tekliflerdi.İlk teklif Başaran Film Şirketi sahibi Yalçın Başaran’dan geldi. Bir film teklifiydi bu. Eğer Zerrin Özer senaryoyu beğenir ve «Evet» derse, ilk filminden bir milyon lira alacak. Sinemada şimdilik biçilen fiyat bu..

İkinci teklif ise sanatçı için iyi bir çıkış yapabileceği bir ortam sağlayabilecek bir festival teklifi. Genç sanatçı teklifi olumlu buldu ve hazırlıklara başladı bile… Çekoslovakya’nın Prag kentinde her yıl düzenlenen «İNTERTALENT Şarkıcı Festivali»ne katılacak Zerrin Özer. Uluslararası nitelikli bir şarkı yarışmasından çok, genel bir şarkıcı yarışması olan bu festival, Avrupa ülkelerinde büyük ilgi görüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-29-sayisi)

06.10.2020 20:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar