Menü

Zerrin Özer Kafaya Koydu

NE zaman Zerrin Özer’le karşılaşsak söz dönüp dolaşıp hep sanatçının fazla kilolarına ve çeşitli Avrupa dergilerinin okurlarına sunduğu diyet reçetelerine dayanır… Her seferinde «Bu kez başaracağım» diye söze başlar Zerrin Özer ve sürdürür konuşmasını:

«Son günlerde çok kilo aldım. Ne yapayım, iştahımı frenleyemiyorum. Ne yesem kilo alıyorum. Ama bunun çaresini bulacağım.»

Zerrin Özer’le ilgili evlilik söylentilerini konuşmak üzere sanatçıya gittiğimizde söze yine «iştah», «fazla kilo», «diyet» karıştı.«Hamur işine ve tatlılara dayanamıyorum. Bunun bir çaresi olmalı. Bir ara doktor nezaretinde ilaçla zayıflamaya kalktım, az daha ölecektim. Dayanamıyorum. Ama bu kez, kararlıyım. Ne olursa olsun, mutlaka zayıflayacağım ve herkes karşısında tepeden tırnağa değişmiş bir Zerrin görecek.»

Sanatçı tatlı bir heyecan içinde. Yakında giyeceği gelinliği düşününce, kilo verme konusunda daha bir hırslı görünüyor.

«Ben hırs dolu bir insanım, içimde bu hırs olmasaydı, bugünkü yerimi alamazdım. Müziğe ilk başladığım yıllarda kimse bana şans tanımıyordu. Ama ben bir gün mutlaka zirveye çıkacağımı biliyordum, çünkü hırslıyım. Hiç kimsenin yardımı olmadan, tek başıma mücadele vererek, şu anki yerime geldim ‘caz söyle’ dediler, söyledim. ‘Arabesk söyle’ dediler, söyledim. Yaptıklarımın hepsi yarınlarım içindi. Şu anda bir evlilik arifesi içindeyim. Tek sorunum var, o da; kilolarım… Kısa süre içinde yıllar önceki çıtıpıtı Zerrin görüntüsüne bürüneceğim. Pek çok kişi benim kilo veremeyeceğimi söylüyor. Hepsi yanılacak. Çok hırslıyım ve belirli bir sistem içinde tüm fazla kilolarımı vereceğim.»

Dokuz aydan bu yana sıkı bir rejim yapan Zerrin Özer, bununla yetinmiyor ve bir yandan da ablasının işlettiği jimnastik salonuna devam ediyor. Sanatçı fazla kilolarıyla ilgili açıklamalarını sürdürürken biz de evlilikle ilgili birkaç soru yöneltiyoruz:– Düğün ne zaman?

«Bu soruyu öncelikle soracağınızı tahmin ediyordum. Şimdilik kesin bir tarih vermem mümkün değil. Bir evlilik lafıdır dolaşıp duruyor. Herkesin ağzında bu… Her yerde evlilik konulan yarış ediyor… Ajda Pekkan evleniyor, Emel Sayın evleniyor… Şimdi moda bu galiba… Benim evliliğimle ilgili kesin bir tarih veremeyeceğim. Ama bunu şimdiden ilan etmenin de hiçbir anlamı yok.»

– Gizli bir nişan söz konusu mu?

«Hayır… Aile arası yapılan sade bir törenle sözlenmiş sayılabiliriz. Şimdilik iki arkadaş gibi birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Bundan önceki ilişkilerimden ağzım yandığı için bu kez çok dikkatli olmam gerekiyor. Mutluluk benim de hakkım, değil mi?..»– Önümüzdeki günlerdeki çalışma programınızı öğrenebilir miyiz?

«Hem yakında çevireceğim film için, hem yeni sahne şovum için, hem de giyeceğim gelinlik için sürekli hazırlık yapıyorum… Kısacası günlerim çok yoğun…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-48-sayisi)

04.10.2020 00:14

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 14 Temmuz 2016 10:13

    Selma Ceyhan

    Galiba kiloları veremedi..