Menü

Zerrin Özer Van Kedisine Özenirse

SON yılların en sevilen Türk Hafif Müziği sanatçısı Zerrin Özer’de yine büyük değişiklik var… Önceki yıllarda en çok tenkite uğradığı fazla kiloları düzenli bir gıda rejimi ve her gün uyguladığı jimnastik hareketleri sayesinde atan sanatçı, yine tenkitlere yol açan sahne giysilerini de rafa kaldırarak kendisine birbirinden şık ve ilginç kıyafetler hazırlattı.

Zerrin Özer’deki değişiklikler bununla bitmiyor. Sanatçı, bakışlarında da değişiklik yapmaya karar verdi.BİR GÖZÜ YEŞİL, BİR GÖZÜ MAVİ

Daha önce sahneye ve televizyon programlarına gözlükle çıkan sanatçı, gözlerine lens taktırarak, hem daha rahat etmiş, hem de güzel bir görüntü kazanmıştı… Şimdi, «Madem ki istediğim renk lensi takabiliyorum, neden birisi yeşil, birisi mavi olmasın?» diyor ve bu fikrin nasıl doğduğunu şöyle anlatıyor: «Göz doktorum Okan Arslan’a muayene olmak için gittiğimde orada gördüğüm çimen yeşili lensler ile açık mavi lensler çok hoşuma gitti.. Hangisini alayım diye denemek istedim ve bir gözüme yeşili, bir gözüme maviyi taktım. Yanımdakilere ‘Hangisi daha çok yakıştı?’ diye sorduğumda, ‘İkisi de çok yakıştı… Sen en iyisi sahneye böyle Van Kedisi gibi çık’ dediler ve bu moda böyle başladı…»Sahnelere yenilik getirmek ve kendilerini yenilemek isteyen sanatçılar, dünyanın her yerinde durup usanmadan değişiklik yaratmak için uğraşır dururlar, bu çabalar bizde de türlü biçimlerde sürer gider, ama, Van Kedisi modasını ilk lanse eden sanatçı kuşkusuz Zerrin Özer olacak. Bu moda tutarsa sahneler rengarenk gözlerle dolacak… Belki sanatçıların hangi takımı tuttuklarını gözlerine taktıkları lenslerden anlayacağız.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-26-sayisi)

06.11.2020 20:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 15 Temmuz 2016 14:05

    Tuğçe Erdeniz

    insanlar dikkat cekicem diye napacaklarını sasırmıslar