Menü

Zihni Göktay, Seden Kızıltunç Dostluğu

GEÇTİĞİMİZ hafta televizyonun sevilen dizilerinden «Zaman Mekan Makinesi» sona erdi. Böylece dizide Şükrü ve Şükriye adlı evli bir çifti canlandıran Seden Kızıltunç’la Zihni Göktay’ın evlilikleri de bitti. Rol gereği evli olan çiftin bu beraberliği noktalandı, ama yine de her gün beraberler. Çünkü Seden Kızıltunç ve Zihni Göktay’ın rol arkadaşlıkları yanında on yedi yıldan bu yana devam eden yakın bir dostlukları da var. Bu yakın dostlukları ile ilgili olarak bakın Seden Kızıltunç neler söylüyor:«Zihni ile on yedi yıldır devam eden bir arkadaşlığım var. Daha önce ‘Dil Kuşağı’ ve ‘Huzur Çıkmazı’ adlı televizyon programlarında da beraber olmuştuk. ‘Zaman Mekan Makinesi’nde Şükrü rolü için de bana göre en uygun isim oydu. Çünkü Zihni’nin arkadaşlığı yanında, çok iyi iş ahlakı vardır ve güçlü bir oyuncudur. Beraber tam yirmi bir program yaptık, ama bir gün olsun kavga etmedik.»

Zihni Göktay ise şöyle diyor:

«Seden, çok iyi bir dosttur… Arkadaşlarının her türlü derdiyle ilgilenir. Bu arada rol arkadaşlarına da çok yardım eder… Televizyon oyunculuğu tiyatro sahnesinde oynamaya benzemiyor. Seden, bu alandaki tecrübelerini bana aktararak yardımcı oldu.»Bu konuşmalar sırasında dizide karı – koca olarak ekrana gelen iki sanatçının gerçek eşleriyle nasıl evlendiklerini de merak ettik. Sorumuzu önce Zihni Göktay yanıtladı:

«Sevinç’le mahallede karşılaştım.. Birkaç kaçamak bakışmadan sonra tanıştk. Üç yıl önce de nikah masasına oturduk.. Şimdi 2 yaşında bir oğlum var.»

Seden Kızıltunç ise,

«Recai ile bir dost toplantısında karşılaştım. Bana hiç kur yapmadan evlenme teklif etti… Ben de kabul ettim» dedi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-28-sayisi)

29.11.2020 03:14

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar