Menü

Alev Oraloğlu ve Anna Frank

Alev Oraloğlu ve Anna FrankBu sayfada gördüğünüz İstanbul sahnelerindeki oyuncular arasında bize göre, en iyi oyuncu Alev Oraloğlu’dur. Bu küçük yıldız, ”Anna Frank’ın Hatıra Defteri” piyesindeki rolüyle çok başarılı bir oyun çıkardığını, ilk gece kazandığı alkışlarla göstermiştir. Alev, 13 yıl önce İstanbul’da dünyaya gelmişti. Babası ”Ali Oraloğlu” annesi Lale Oraloğlu’dur. Daha küçük yaşlardan beri evde annesini rollerine çalışırken gören Alev, onun karşısına geçer, rollerine çalışırken gören Alev, onun karşısına geçer, rollerini taklit eder, o zamandan ilerde ne büyük bir sahne sanatçısı olabileceğini gösterirdi.

İlk defa 7 yaşında iken, Maxvel Anderson’un ”Kötü Tohum” piyesinde sahneye çıkıp büyük başarı gösterince Lale Oraloğlu, kızına dört elle sarıldı. Böylelikle ”Karanlığın İçinden”, ”Büyük Baba”, ”Pollyanna” piyerslerindeki değişik tip ve karakterdeki rolleriyle daha çok küçükken dikkati çekti. Annesiyle beraber beyazperdede de oynadı.

BİR HOCA ALİM VAR- Oraloğlu, ”Anna Frank”ın galasına birçok sinema artistini davet etmişti. Fakat bir Selda Alkor ile Tijen Par’dan başkası bu davete gelmedi. Tijen’in tiyatroda da oynadığını düşünürsek, Selda Alkor, bu gala gecesinde, tek başına yerli sinemayı temsil etti. Gece kulübünde arada bir piste fırlayıp dansözlere taş çıkartırcasına göbek attı. Solda Perihan Tedü ve Lale Oraloğlu, Selda’yı alkışlıyor.

11.08.2019 03:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 28 Ağustos 2015 17:42

    HELİN SAYAR

    ee annesınden öğrenmişi bişeyler zamanında zaman içinde üstüne kata kata bu zaman geldi zaten. ayrıca Anna Frank'ın Hatıra deferi efsanedir meraklısına duyurulur.
  • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 17:19

    MEHMET ŞEN

    annesinden kapmış bişeyler cidden