Menü

Claudia Cardinale Yeniden Rock Hudson’la

Claudia Cardinale Yeniden Rock Hudson'laKış ortasında Avusturya’da filim çevirmek, başlangıçta Claudia Cardinale’ye hiç cazip gelmemişti. Kocası Franco Cristaldi’yi, oğlu Patrick’i Roma’da bırakıp birkaç aylığına Avusturya’ya gitmeye gönlü hiç razı olmamıştı. Fakat yeni çevireceği filimde, eski rol arkadaşı ve samimi dostu Rock Hudson’un da rol alacağını öğrenince genç kadın kararını değiştirdi. Üstelik filim Avusturya’nın kış sporları merkezlerinden biri olan Kitzbuhel’de çevrilecekti… Claudia, Kitzbuhel seyahatinin bir bakıma hem ziyaret, hem de ticaret olacağını düşünerek bolca giyim eşyası alarak yola düştü.

Kitzbuhel’de filimcileri karşılayan gazeteciler, Claudia Cardinale ile Rock Hudson’un kol kola ve pek neşeli bir halde poz vermelerini doğrusu önceleri hayli yadırgadılar.

«Sakin Bir Çift» isimli filmin rejisörlüğünü yapan Francesco Maselli de Kitzbuhel’e gelince, Claudia’nın neşesi iyice yerine geldi. Gündüzleri kamera karşısında Rock Hudson’la karı – koca rolünü oynadıktan sonra geceleri de iki aşık gibi Kitzbuhel’in eğlence yerlerini dolaşıyor, çocuklar gibi eğleniyordu. Bazı hafta sonları Rock Hudson, Kitzbuhel’ den uzaklaşmak zorunda kalınca da, Francesco Maselli, genç yıldızın yalnızlık çekmesine, canının sıkılmasına meydan bırakmıyordu.

Claudia Cardinale Yeniden Rock Hudson'laBu arada Claudia’nın Roma’ya hiç telefon etmediği ve postacının da ona Roma damgalı hiç bir mektup getirmediği ayrıca dikkati çekti. Genç kadın, kocası hakkında sorulan soruları, «Franco’nun işi var, benim yanıma gelmesine şimdilik imkan yok. Filim bitince ben onun yanına gideceğim,» diyerek sudan cümlelerle savuşturuyordu. Claudia’nın, Franco Cristaldi’nin ortalıkta görünmemesine üzülecek yerde bilakis durumundan pek memnun göründüğü de kimsenin gözünden kaçmıyordu.

Claudia Cardinale Yeniden Rock Hudson'laHele bir hafta sonu Claudia Cardinale ile Rock Hudson, Kitzbuhel’in eğlence parkında sabahtan akşama kadar elele dolaşıp eğlenince, dedikodular eni konu arttı. Claudia ile rol arkadaşı arasındaki bu samimi dostluk, anlaşılan genç kadına sevgili kocasını unutturmaya yetmişti. Genç kadının çocuklar gibi neşeli oluşu bazı muhafazakarları şaşırtmadı değil. Fakat yıldız «Sen buraya filim çevirmek için geldim. Boş zamanlarımda da eğlenmek elbette hakkımdır. Rol arkadaşım Rock Hudson da eksik olmasın beni yalnız bırakmadı. Amerika’da beraber filim çevirdiğimiz zaman da bana karşı yakınlık göstermiş, yabancı bir ülkede yalnız kalmama fırsat bırakmamıştı,» deyince gayet tabii herkese de susmak düştü !…

Yıllardan beri İtalyan sinemasının en başarılı yıldızlarından biri olarak tanınan Claudia Cardinale, filim çalışmaları yüzünden evinde pek uzun zaman kalamıyor. Çocuğu vs eşiyle ilgilenmeye vakit bulamıyor… Claudia, Franco Cristaldi’yle evlenebilmek için yıllarca beklediği halde, yuvasının saadeti için mesleğini terketmeyi düşünmedi bile… Bu yüzden de genç kadın, filim çalışmaları arasında rol arkadaşlarıyle hayatın da tadını çıkarmaya çalışıyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-13-sayisi)

11.08.2019 03:16

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:58

  Selim Kutu

  bi evlenseler de kurtulsakk
 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 16:38

  SEDAT VELİ

  aşk hayatı çok karışıktı bununda :D
 • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 11:28

  AHMET SEZEN

  hızlı yasayan şöhretlerden biriydi kendisi o zamanlar :D