Menü

Liz Taylor ve Mia Farrow Esrarengiz Bir Filmde Karşı Karşıya

Liz Taylor ve Mia Farrow Esrarengiz Bir Filmde Karşı KarşıyaHerkes dikkat kesilmiş onlara bakıyordu. Birden, sette sert bir tokadın şaklaması duyuldu. Arkasından da rejisörün sesi.

– «Olmadı… Baştan.»

Herkes tekrar yerini aldı. Tokadı atan bir an sesin sahibine dik dik baktı. Menekşe gözlerinde kıvılcımlar yanıp söndü. Fakat itiraz etmedi. Sahne yeni baştan düzenlendi. Şahıslar yerlerini aldılar. Aynı el bir daha kalktı; ve bir daha indi. Ama bu defa yapmacık olmayan bir şiddetle. Yiyenin yüzü sarsıldı. Az önce müdahale eden, bu defa hayatından memnun görünüyordu. Rejisör, «Tamam; stop,» dedi.

Londra’da, konusu son derece gizli tutulan «Gizli Tören» isimli filmin setinde cereyan ediyordu bu olay. Rejisör, ünlü yönetici Joseph Losey’di. Artistlerse Elizabeth Taylor ile Mia Farrow. Sinemanın en şöhretli ismi, 36 yaşındaki anlı şanlı Liz ile, 22 yaşında büyük gelecek vaat eden Mia Farrow, karşı karşıya oynuyorlardı.

Liz Taylor ve Mia Farrow Esrarengiz Bir Filmde Karşı KarşıyaFilmin bütün ağırlığı onların üzerine kurulmuştu. Konu gizli tutulmasına rağmen, filmin, sinir hastası, zayıf karakterli bir genç kadınla (Mia Farrow), geçkince bir fahişe (Liz Taylor) arasındaki yakışıksız münasebeti işlediği, Losey’e yakın çevreler tarafından açıklanmıştı. Bu filim için Liz, kendisini daha yaşlı gösterecek şekilde yer yer beyaz telleri olan bir takma saç takmıştı. Mia Farrow’un saçları ise kömür gibi simsiyahtı. Mia’nın durumuna gelince, böyle bir filimde oynamayı kabul ettiğine göre, artık artistlik mesleğinde sonuna kadar yürüyeceğini ve Frankie’den iyiden iyiye soğuduğunu gösteriyor. Resimlerde, Liz Taylor ve Mia Farrow İkilisi ile rejisör Losev’in üzerinde titizlikle durduğu tokatlama sahnesi görülmektedir.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-29-sayisi/)

11.08.2019 00:29

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 12:25

  İrem Salur

  En zoru da tokat sahneleridir sanırım. Sürekli Baştaan baştaaan baştan :)
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 17:21

  OZAN YURT

  iki güzel beraber :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 17:23

  NUR HAYAT YÜZEN

  biraz daha baştan deseymiş birbirine girebilirmiş set :D