Menü

Ömer Şerif’in Evli Sevgilisi

Rejisör, işi paydos edince, ünlü aktör Ömer Şerif hemen rol arkadaşı Anouk Aimee’nin yanına yaklaştı, «Bugün filim çalışmaları sizi de beni de fazlasıyle yordu,» dedi. «İsterseniz bir yere gidip kahve içelim. Hem günün yorgunluğunu çıkarır, hem de bir iki laf ederiz…»

Ömer Şerif'in Evli SevgilisiRoma’da «Appointment» (Randevu) isimli filmi çevirmekte olan Anouk Aimee, Ömer Şerif’in bu teklifini gayet makul karşıladı ve bu davete biraz da sevindi. Genç kadın, kocası Pierre Barrouh’dan ayrıydı. Roma’da hiç bir tanıdığı yoktu. Gerçi bu şehre defalarca gelmişti, ama şimdi koskoca Roma’ da yapayalnız yaşamak canını sıkıyordu. Ömer Şerif’in de her şeyden önce kibar bir insan olduğunu düşünerek sevinmişti.

O akşam stüdyodan çıktıktan sonra Roma’nın lüks otellerinden birinin gazinosuna gittiler. Ömer Şerif, «Yorgunluğa birebirdir,» diyerek Anouk Aimee’ye Türk kahvesi ısmarladı. Sonra ikisi saatlerce havadan sudan konuştular. Dakikalar geçtikçe Ömer Şerif’in bakışları dalgınlaşıyor, gözlerini arkadaşından ayırmakta güçlük çekiyordu!…

Bu akşam gezintisini daha başkaları da takip edince gazeteciler de kolları sıvayıp bu iki şöhretin peşine düştüler. Ömer Şerif’in ümitsiz bir aşkın eşiğinde olduğu aşikardı… Genç adam, rol arkadaşına pek bağlanmış, onu yanından bir dakika olsun ayırmak istemediğini açıkça itiraf etmeye başlamıştı. Fakat Anouk Aimee, bu konudaki fikirlerini soran gazetecilere, «Ben kocamı seviyorum. Ömer sadece arkadaşım benim. Roma’da bana yalnızlığımı unutturdu. Boş zamanlarımızda ahbaplık ediyoruz. Hepsi o kadar,» cevabını veriyor. Fakat Roma’da günün dedikodusu haline gelen bu arkadaşlığın nasıl sonuçlanacağı sinema çevresinde pek merak ediliyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-17-sayisi)

11.08.2019 03:04

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 10:53

  Lale Kamacı

  olaya gel ya bide haber yapmıslar evli sevgilisi diye. bu ne genişlik
 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 14:47

  SERDAR KANIT

  bu tiple çapkınlık yapıyomuş helal olsun sana be :D
 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 14:48

  AHMET SEZEN

  herşey tip degıl onemli olan cüzdan ahah :D