Menü

Rüçhan Adlı’nın Nikahlı Eşi Konuştu

Rüçhan Adlı’nın 6 yıldır ayrı yaşadıgı eşi Meri Adlı, Esentepe’de Subayevleri’nde 2 numaralı dairede oturur. Bugüne kadar bir tek gazeteci ile görüşmüştür. O da 5 yıl önce… Kendisiyle evine girip konuşan ikinci gazeteci ben oldum.

Zile bastım, içeride radyo çalıyordu:

– «Unutturamaz seni hiç bir şey, unutsam da ben…»Radyo biraz fazla açıldığı için her halde zil duyulmamıştı. Bu defa kapıya elimle vurdum. Kısa bir bekleyişten sonra kapı aralandı. Ve herkesin, «Nasıl bir kadın acaba?» diye merak ettiği, benim de ilk defa gördüğüm Rüçhan Adlı’nın eşi Meri Adlı röportaj için kapıda gözüktü. Hayret ve merakla, «Buyrun,» dedi.

– «Sizinle konuşmak istiyoruz.»

– «Hangi konuda?»

– «Rüçhan Adlı ve Türkan Şoray’la bir röportaj yaptık da… Sizinle de konuşmamız icabetti…»Bize verdiği cevap dört kelimeden ibaretti. «Söyleyecek sözüm yok.»

Daha kati kesip atmasını beklemeden, «Belki olur… Düşünün biraz…» dedim ve içeri girdim.

Meri Adlı’nın üzerinde kırmızı kapitone bir sabahlık vardı. Esmer olduğu için çok yakışmış. Gerçekten nazik bir kadın. Lise mezunu, yabancı dil de biliyor…

– «Herkes sizin Türkân Şoray’ dan daha üstün olduğunuzu söylüyor. Oysa Rüçhan Adlı onu size tercih ediyor. Sebebi ne acaba?» dedim. Hiç cevap vermedi.

– «Kaç yıldır ayrısınız?»– «Altı yıl,» diye cevap verdi. «Rüçhan Bey (kocasına bu şekilde hitap ediyor) bu zaman içinde benden hiç yakınlık göremedi. Bu yüzden de Türkan hanımla olan beraberlikleri bu kadar uzun bir süre devam etti. Bana dönmeye hazır. Kürkçü dükkanına dönmeye dünden razı. Ufak bir tebessümümü, kapıyı biraz aralamamı bekliyor.»

Birden ciddileşti. Gözleri daldı. Kimbilir belki de Rüçhan Adlı ile olan 26 yıllık evliliğinin muhasebesini yapıyor, bu işten karlı mı yoksa zararlı mı çıktığını hesaplıyordu. Dudaklarını büze büze, dişlerini sıka sıka konuşmasına devam etti. Ama bu kapıyı hayatı boyunca ona aralamayacağım. Fakat bütün bu söylediklerime rağmen, bugün gelse şüphesiz ona ‘git’ diyemem. Rüçhan Bey nikahlı kocamdir… Aynı zamanda da oğlumun babası…»Bir soru daha sorduk. «İlk fırsatta evleneceklerini ve o günü beklediklerini söylüyorlar, ne dersiniz?»

Kahkahalarla gülmeye başladı. «Beklesin bakalım,» dedi. «Ben de bekliyorum. Ama Rüçhan Beyi değil… Eve boynu bükük döneceği günü. Boşanmak için beni mahkemeye verdi mi? Oyalama taktiği bu. Huyudur. Rüçhan Bey Meliha Şoray’ın kızı Türkan Şoray’la nikahlanamaz. Cesaret edemez buna!»

– «Sizden korktuğu için mi?»– «Yooo! Hayır!… Katiyen!…»

– «Peki siz neden ayrılmıyorsunuz?»

– «Neden ayrılayım? Çocuğunun annesiyim. 26 yılık evliyiz. Beni ailemden kaçırdı, öyle nikahlandık. Annem, babam Rüçhan Beyle evlenmemi istemiyorlardı. Maceralı, heyecanlı bir başlangıcımız oldu. Bu macera, heyecan Allah eksik etmesin hala da devam ediyor. Bu gidişle ölünceye kadar da devam edeceğe benzer.»– «Rüçhan Bey bir gün geri dönerse kabul eder misiniz?»

– «Biraz önce de söyledim ya… Oğlumun babasıdır o. Eve gelebilir. Fakat yollarımız ayrıldı. O kendine, ben de kendime göre birer dünya kurduk. Tekrar bana gelmesi benim dünyamı değiştirmez. Belki Rüçhan Beyin dünyası değişebilir.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-12-sayisi)

12.01.2021 22:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 18:50

  ŞENER BAYSAL

  vay be sultandan beklemezdık böyle aşk çalkantılarına gireceğini
 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 18:50

  AYDIN AK

  gündemin bomba haberiydi bu zamanında
 • Yayınlandı: 2 Eylül 2015 18:51

  MEMDUH HAYAT

  kadınında maşallahı varmış kararlı boşamamya :D
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:24

  Suna Kaygısız

  rüçhan adlı eşi kimmişki acaba.
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:26

  Sinan Kuyulu

  rüçhan adlı nereli acaba bilen var mı?
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:28

  Kasım Korucuyu

  rüçhan adlı türkan şoray aşkı dillere destan bir aşktı. Ne yıllardı be.
 • Yayınlandı: 16 Eylül 2019 22:30

  Bekir Yaslı

  rüçhan adlı cenazesi çok kalabalıktı hatırlıyorum.
 • Yayınlandı: 3 Ağustos 2020 11:07

  Jones

  Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at tozlumagazin.net... I found it after a quick search, so your SEO’s working out… Content looks pretty good… One thing’s missing though… A QUICK, EASY way to connect with you NOW. Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever. I have the solution: Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business. Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later. The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=tozlumagazin.net
 • Yayınlandı: 6 Kasım 2020 22:09

  Suzan Suzi

  Adam ondan mı son nefesine kadar Sultan la kaldı,evlenip boşanınca bile kabul etti bırak şu işleri aşıkların yolunu açsaydın keşke bi de imalı küçümser şekilde annesinin ismini yazıp onun kızı Türkan Şoray la evlenemez demişsin yürüyen kibir.